top of page
מודעות סביבתית

השפעת חומרים וחפצים על מרכזי האנרגיה ובריאות הגוף 


  קבוצת לימוד חדשה בימי חמישי ב 17:00  

 
החל מ 20.06.24 

ZOOM

נוחות מול בריאות

התיעוש והטכנולוגיה הן תוצר מבורך של התפתחות האנושות, יחד עם זאת, מגוון החומרים המלאכותיים הפכו את סביבת החיים לעוינת מבחינה בריאותית.  

קיים מידע חלקי בנוגע לסכנות הבריאותיות של חלק מהחומרים, אך רוב האנושות מעדיפה את הנוחות על פני הבריאות וממשיכה לייצר ולצרוך חפצים מחומרים מזיקים. 

לא ניתן לעצור את הקידמה אך ניתן לפתח מודעות לנזקי הקרינה של החומרים השונים ובעזרת התנהלות נכונה לצמצם אותה למינימום כדי לשמור על בריאות וחיוניות.

שימוש בחומרים מתועשים ומעובדים, יעיל וחסכוני ככל שיהיה, מאתגר את המערכת האנרגטית ופוגע בבריאות הגוף. רוב ההשפעות המזיקות עדיין לא הוכחו מחקרית כיוון שהן מתבטאות תחילה במערכת האנרגטית הלא מוכרת למדע וכאשר מזהים חולשה או מחלה, לא מחברים נכון בין התוצאה לסיבה.    

 

השפעת החומרים על מרכזי האנרגיה (צ'אקרות)

שבעה מרכזי אנרגיה מספקים לאדם את הכוח היצירתי, המחשבתי, הרגשי והפיזי. 
כאשר אנו באים במגע עם חומרים טבעיים כמו אבן, עץ, ברזל ואדמה, קיים שיווי תדר בין תדרי החומר למרכזי האנרגיה. לעומת זאת כאשר אנו באים במגע עם חומרים מעובדים כגון פלסטיק, דבקים, סגסוגות מתכות וכימיקלים שונים, מופרת ההרמוניה התדרית והמרכזים האנרגטיים מתעוותים. בתגובה לכך, המערכת האנרגטית מנתבת כוח רב לנסות להחזיר את האיזון שהופר וכוח החיים יורד בהדרגה. במהלך הקורס נלמד להכיר את התפקיד של שבעת המרכזים האנרגטיים וכיצד הם מושפעים מחומרים, חפצים וצבעים שונים. 

 

עקרונות ההשפעה של תדרי החומר 

חומר הוא מקבץ של רטטים אנרגטיים שנדחסו התגבשו והתמצקו. התדר האנרגטי של החומר מוקרן ממנו ומשפיע על מי שבא איתו במגע. המבנה הגאומטרי של החפץ מהווה את תרשים הזרימה של התדרים המוקרנים ממנו. אנרגיה הזורמת בתוך צורה גאומטרית זוויתית, נזרקת מהזוויות החוצה ומתפזרת במרחב. אנרגיה הזורמת בצורה גאומטרית עגולה, זורמת בספירלה מעגלית ומשפיעה בצורה מרוכזת על כל מה שבא איתה במגע. כדי להבין כיצד כל חומר משפיע עלינו, נלמד להכיר את תדרי החומר הסובבים אותנו ואת תרשימי הזרימה הגאומטריים השונים. 

התנהלות חכמה עם חומר

בעקבות המודעות האקולוגית קיימים כיום הרבה מאוד תחליפים בריאים.
בזמן שאני מקלידה מילים אלו אני משתמשת בעכבר העשוי מעץ במבוק (:  תדרי העץ הם הרמוניים עם המערכת האנרגטית של האדם והבונוס הוא שהוא גם סופח חלק מהקרינה.  
כיוון שלחלק גדול מהחפצים שסביבנו לא קיימת גרסא בריאה, נלמד כיצד למזער את הנזקים בעזרת שימוש נכון בכל מה שקיים סביבנו. 

לדוגמה, נלמד לארגן את הסביבה הביתית כך שנספוג מינימום קרינה מהרהיטים, הקירות והחלונות, לאבזר את המטבח בכלים שלא יפגעו בנו ובמזון, להגן על עצמנו בתוך מעליות, מטוסים ומכוניות, ולבחור בגדים עם צבעים והדפסים גאומטריים שלא מפרים את המערכת האנרגטית של הגוף. 

מידע חדשני ומודעות סביבתית 

המידע החדשני בקורס שובר קונספציות מוכרות רבות. אנחנו למדים לדוגמא, מה הסיבה ששימוש במכונת כלים עדיף על שטיפת כלים ידנית, מדוע תנור אפייה מזיק יותר ממיקרוגל, מדוע ההקרנה ממסך המחשב פחות מזיקה מההקרנה מהרמקול, מדוע רחצה בים גלי מזיקה לנו, מדוע לא כדאי ללבוש בגדים שמלהיבים אותנו ועוד. הפתרונות המהפכניים המוצעים בקורס מאפשרים לנו לחיות במודעות לבריאות בכל רגע ובכל מקום. 

הידע הנלמד מבוסס על מושגים מתוך לימודי תודעת העל ותורת היסודות

נושאי הקורס

 

הכרות עם 7 מרכזי האנרגיה והדרך בה הם מושפעים מהסביבה החומרית + הבנת ההשפעה התדרית של כל סוגי החומרים בהתאם לצורתם הגאומטרית + ארגון נכון של מכלול החפצים בתוך הבית כדי למזער את הקרינה שלהם , החל מהסכום במטבח ועד צורת הברזים העדיפה, שימוש נכון בדלתות ועידון הקרינה מהקירות והחלונות + בחירה בריאה של מגוון מכשירי החשמל והמוצרים הטכנולוגיים שאנו משתמשים בהם + בחירה ושימוש במוצרי קוסמטיקה, וחומרי הניקוי בחירת בגדים, נעליים, תכשיטים וטקסטיל לבית + התנהלות בריאה בחדר המדרגות, המעלית, אזור החנייה ופחי האשפה המרכזיים + התנהלות בריאה בסביבה האורבנית הכוללת כבישים, מדרכות, מעברי חצייה, אנטנות, חלונות ראווה מכוניות ותחבורה ציבורית שונה + התנהלות בריאה בסביבה הכפרית שחלקנו חיים בה וחלקנו מטיילים בה ועוד. 

לתקשור מבוא למודעות סביבתית  אודיו/ תמלול

המידע תוקשר על ידי זאב אבירז

22 מפגשי לימוד און ליין. ניתן להקשיב להקלטות.
 

עלות מפגש לימוד 100 ₪ - תשלום בסוף כל חודש, בהתאם למספר המפגשים שהתקיימו. 
עלות חומר הלימוד 330 ₪ - תשלום חד פעמי , עבור 33 קבצי אודיו של התקשורים המקוריים + התמלולים.

 

10% הנחת קורס נוסף - למי שלומד אצלי
50% הנחה לשיעורים חוזרים 


    

 
 
 
 
 
 
 
 
 

: להצטרפות לוואטספ של קבוצת הלימוד
https://chat.whatsapp.com/EKgQXVymtlyC2WfnznCL2h 

 
bottom of page